نحوه عملکرد تبلیغات گوگل (قسمت اول)

نحوه عملکرد تبلیغات گوگل (قسمت اول)

جایی که تبلیغات شما در Google ظاهر می شود.

قبل از استفاده از آنچه را که بازاریابی آنلاین می تواند برای تجارت شما انجام دهد، اطمینان حاصل کنید که تفاوت بین تبلیغات پرداخت شده و نتایج جستجوی ارگانیک را درک کرده اید.

بیایید بگوییم شخصی یک جستجوی گوگل را برای محصولات یا خدمات مرتبط با تجارت شما انجام می دهد، در حالی که شما با Google Ads، پلتفرم تبلیغاتی آنلاین گوگل تبلیغ می کنید.

  • بخش ۱ می تواند حاوی تبلیغات باشد. تبلیغات می توانند در بالا یا پایین صفحه نتایج جستجوی گوگل در کنار یا زیر برچسب “تبلیغات” ظاهر شوند. تبلیغات در درجه اول بر اساس اینکه چقدر برای آنچه شخصی جستجو کرده است مرتبط و مفید هستند، پیشنهاد شما و چند عامل دیگر رتبه بندی می شوند.
  • بخش ۲ از نتایج جستجوی “ارگانیک” تشکیل شده است که پیوندهای بدون پرداخت هزینه به وب سایت هایی است که دارای مطالب مستقیما مربوط به آنچه شخص جستجو کرده است می باشند. هرچه سایت از نظر جستجو مرتبط تر باشد، پیوند در لیست بالاتر می رود. وب سایت مرتبط شما می تواند در اینجا نمایان شود، اما تبلیغ شما نمیتواند.

می توانید بودجه Google Ads خود را کنترل کنید.

با پیشنهاد هزینه برای هر کلیک (CPC) ، فقط وقتی شخصی علاقه مند است که روی تبلیغ شما کلیک کند ، هزینه ای را عهده دار میشوید . شما به Google Ads بیشترین پیشنهاد را برای پرداخت کلیک برای تبلیغ خود (که حداکثر پیشنهاد برای هر کلیک نامیده می شود) می دهید ، اما ممکن است هزینه کمتری به شما وارد شود. شما بر بودجه Google Ads خود کنترل دارید و برای میانگین مبلغی که می خواهید هر روز هزینه کنید تصمیم می گیرید. در روزهایی که تبلیغات شما محبوب تر است ، Google Ads حداکثر تا۲۰٪ بیشتر از بودجه میانگین روزانه شما را اجازه ی استفاده میدهد  ، بنابراین شما آن کلیک های ارزشمند را از دست نخواهید داد. اما نگران نباشید ، ما حداکثر بودجه را در روزهای دیگر کم خواهیم کرد تا در طی یک ماه ، هزینه کل شما به میانگین حد تعیین شده خودتان برسد ، با فرض اینکه تبلیغات شما برای کل ماه اجرا شود.

با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، نتایج خود را بهبود بخشید.

کلمات کلیدی، واژه یا عباراتی هستند که هنگام راه اندازی کمپین Google Ads خود انتخاب می کنید. اینها اصطلاحاتی هستند که فکر می کنید مشتریان بالقوه شما هنگام جستجوی محصولات یا خدماتی مانند محصولات شما می توانند از آنها استفاده کنند. با تطبیق کلمات کلیدی خود با تبلیغاتی که ایجاد می کنید، این امکان را برای تبلیغ خود ایجاد می کنید که برای شخصی که در جستجوی اصطلاحات مشابه است یا از وب سایتی با محتوای مرتبط بازدید می کند، نشان داده شود.

به عنوان مثال، اگر گلهای تازه تحویل می دهید، می توانید از تحویل گل تازه به عنوان یک کلمه کلیدی جفت شده با تبلیغی که تحویل گل تازه را ترویج میدهد،  استفاده کنید. وقتی شخصی با استفاده از عبارت تحویل گل تازه یا اصطلاح مشابه در گوگل جستجو می کند ، ممکن است آگهی شما در بالا یا زیر نتایج جستجوی گوگل یا در وب سایت های دیگر مرتبط با تحویل گل تازه ظاهر شود.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*