اصطلاحات فنی

معنی برخی اصطلاحات را نمی دانید؟معانی ویژگی ها و مفاهیم رایج تبلیغات گوگل و همچنین لینک هایی به جزئیات اضافی و دستور العمل ها را ببینید.

یک گروه تبلیغات شامل یک یا چند آگهی است که هدف مشابهی دارند. هر یک از کمپین های شما از یک یا چند گروه تبلیغات تشکیل شده است. از گروه تبلیغات استفاده کنید تا آگهی های خود را که موضوع مشابهی دارند سازمان دهی کنید.

مجموعه ای از گروه های تبلیغاتی (شامل آگهی ها، کلید واژه ها و پیشنهادات مالی) که بودجه، محل هدف و سایر ویژگی های آن ها یکی است.کمپین ها معمولا برای سازماندهی دسته های محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید استفاده می شود. حساب تبلیغاتی گوگل شما می تواند یک یا چند کمپین تبلیغاتی فعال داشته باشد.
هر کمپین همان طور که گفتیم شامل یک یا چند گروه تبلیغات است. تنظیماتی که می توانید برای کمپین تبلیغاتی قرار دهید شامل بودجه، زبان، محل، توزیع شبکه های گوگل و غیره می باشد. شما می توانید از چند کمپین جداگانه برای راه اندازی تبلیغات در محل های مختلف و یا با بودجه های مختلف استفاده کنید.

وقتی فردی روی آگهی شما کلیک می کند مثلا قسمت آبی بالای نوشته آگهی، گوگل آن را به عنوان یک کلیک حساب می کند. حتی اگر فرد به سایت شما دستیابی پیدا نکند و موقتا غیر قابل دسترس باشد آن کلیک همچنان حساب می شود. در نتیجه ممکن است بین کلیک های آگهی شما و تعداد بازدید های وب سایت شما تفاوت وجود داشته باشد. کلیک به شما کمک می کند بفهمید آگهی شما برای افرادی که را می بینند چقدر جذاب بوده است. پس می توان گفت تبلیغات پرهدف کلیک های بیشتری دریافت می کنند.
در آمار حساب خود به CTR یا نرخ کلیک بر می خورید که به شما می گوید چه تعداد از افرادی که آگهی شما را دیده اند بر روی آن کلیک کرده اند. این مقیاس به شما کمک می کند بفهمید چه میزان آگهی شما جالب توجه است و چقدر به کلید واژه ها و سایر تنظیمات هدف شما نزدیک است.
به یاد داشته باشید که یک نرخ کلیک خوب با چیزی که تبلیغ می کنید و شبکه ای که در آن تبلیغ می کنید مرتبط است. برای افزایش کلیک ها و نرخ کلیک از متن های خوب و کلید واژه های قوی در متن استفاده کنید تا آگهی هایی بسازید که بیشترین ارتباط را با تبلیغ داشته باشند و برای مشتریان نیز خوشایند باشند.

میزان بودجه ای که برای هر کمپین اختصاص می دهید تا مشخص کنید چه میزان پول روزانه می خواهید خرج کنید.
شما برای هر کمپین تبلیغ گوگل یک بودجه متوسط روزانه تعیین می کنید. در روز هایی که آگهی شما معروف تر است گوگل اجازه می دهد بودجه خود را تا دو برابر بودجه روزانه ای که مشخص کرده بودید افزایش دهید تا کلیک های ارزشمند را از دست ندهید. اما نگران نباشید در طول یک ماه شما بیشتر از میزان متوسط بودجه روزانه ضربدر تعداد متوسط روزهای ماه یعنی تقریبا ۳۰.۴ روز هزینه نخواهید کرد.
برای کمپین هایی که در اواسط ماه متوقف می شوند یا برعکس شما شاهد تفاوت بین بودجه متوسط روزانه و و هزینه کلی خواهید شد. برای کمپین هایی که در آن ها برای مبادلات هزینه می کنید هزینه روزانه شما میتواند بودجه متوسط روزانه را تا ۲ برابر افزایش دهد.

خلاصه ای بصری و قابل تنظیم از اطلاعات عملکرد حساب شماست.
پنل ها با قرار دادن کارت های امتیاز، نمودار ها، جدول ها و یا یادداشت های اطلاعات عملکرد شما در یک صفحه شطرنجی ساخته می شود و شما می توانید این کارت ها را روی هر مربعی از صفحه شطرنجی قرار دهید.
کارت های امتیاز: عملکرد کلید های معیار را به شما نشان می دهد.
نمودار ها و جدول ها: به شما این امکان را می دهد که تصاویری بصری از گزارش هایی که در قسمت ویرایش ساخته شده اند بدست بیاورید.
یادداشت ها: به افرادی که با آن ها همکاری می کنید محتوای بیشتری روی پنل شما می دهد
کارت های امتیاز، نمودار ها، جدول ها و یا یادداشت می توانند دوباره سازماندهی شوند و یا اندازه های آن ها تغییر کند تا بتوانید پنل کاربری خود را شخصی سازی کنید.
ساخت و ویرایش پنل کاربری را یاد بگیرید. می توانید بازه اطلاعات را برای هر کارت امتیاز، و یا جدول تغییر دهید تا عملکرد خود را در یک بازه زمانی مشخص ببینید. همچنین می توانید تاریخ کل پنل خود را به روز خاصی تغییر دهید تا ببینید در آن روز حساب شما چه شکلی بوده است. پنل کاربری به شما این امکان را می دهد با هر کسی که به حساب تبلیغات گوگل شما دسترسی دارد همکاری کنید.
برای افرادی که تنها به ایمیل دسترسی دارند نیز می توانید پنل خود را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید.
برای به اشتراک گذاشتن پنل خود با افرادی که به حساب شما دسترسی ندارند می توانید پنل خود را به صورت فایل PDF دانلود کنید.

مقادیر پیش فرض در شخصی سازهای تبلیغات (مکانیسمی که به شما اجازه می دهد متن تبلیغ خود را بر حسب جست و جوی افراد تطبیق دهید) به شما امکان می دهد برای هر قطعه متن سفارشی شده در تبلیغات خود مقدار جایگزین ارائه دهید. بنابراین حتی اگر ازدیتا فید (مکانیسمی که باعث می شود داده ها از طریق منبع داده آپدیت شوند)استفاده نمی کنید ، تبلیغات شما همیشه نشان داده می شود.
به عنوان مثال ، فرض کنید که شما در انجام مجموعه ای از فعالیت ها برای تبلیغ آب نبات خود هستید و یک گروه تبلیغاتی دارید که محصولات آب نبات شکلاتی شما را تبلیغ می کند. قطعه کدی که در متن تبلیغ خود وارد می کنید ممکن است به شکل زیر باشد:
{ ProductFeed.CandyType: Chocolate=} انجام این کار به این معنی است که وقتی نوع آب نبات در تبلیغ شما وارد نشود،شکلاتی نشان داده خواهد شد.
مقادیر پیش فرض اختیاری است. اما ، اگر یک آگهی حاوی بیش از یک سفارشی ساز تبلیغ باشد ، برای هر سفارشی ساز باید مقادیر پیش فرض ارائه شود.

در مورد خدمات ما سوالی دارید ؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.